Krok po kroku

Krok po kroku

19-07-2016, 09:07   •   Zespół ASAP

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy serwis informacyjny dla rolnictwa, bazujący na wykorzystaniu różnorodnych danych teledetekcyjnych (obrazów satelitarnych, zdjęć lotniczych czy zobrazowań niskiego pułapu). W naszym serwisie znajdują się informacje zarówno dla całej Polski jak i dla poszczególnych działek.

Na stronie głównej dostępne są wiadomości o postępach projektu, a także o nowinki w rolnictwie. Dzięki współpracy z portalem farmer.pl użytkownicy mogą znaleźć wiele AKTUALNOŚCI oraz informacji związanych z produkcją roślinną oraz zobrazowaniami satelitarnymi.


Na stronie startowej znajdują się informacje o suszy, pokrywie śniegu, temperaturze powierzchni. Każdy z tych produktów będzie dostępny w odpowiednim okresie wegetacji. Mapa suszy jest pokazywana dla całej Polski od kwietnia do sierpnia i uaktualniana co 10 dni. Użytkownicy mogą wybrać mapę z konkretnej daty oraz śledzić zmienność w innych okresach. Analogicznie będą udostępniane mapy pokrywy śnieżnej oraz temperatury powierzchni, aby monitorować występowanie obszarów narażonych na wymarzanie. W prawym dolnym rogu strony znajduje się widget pogody z możliwością wyboru interesującej miejscowości.

Na stronie startowej Portalu ASAP użytkownicy mogą poszukać odpowiednich informacji w dedykowanych zakładkach lub bezpośrednio przejść do strony logowania.

Strona logowania zawiera dwa panele do wyboru:
1) Zaloguj się - gdy masz już konto w serwisie ASAP)
2) Zarejestruj się - podając imię i nazwisko, adres e-mail i hasło, a następnie wybierz swoją działkę na podstawie danych katastralnych

Na podstawie podanych informacji zakładane jest indywidualne konto użytkownika. Do założonego konta można również przejść przez TWOJE POLE.
Aby dowiedzieć się jak korzystać z konta przejdź TUTAJ.

Do dyspozycji przygotowany został również Słownik z podstawowymi definicjami używanymi w serwisie ASAP. Zapoznanie się z nim pozwoli w pełni zrozumieć prezentowane produkty.

Informacje dotyczące projektu ASAP znajdują się w zakładce O PROJEKCIE. Zawarte są tam dane dotyczące celów, odbiorców czy partnerów projektu.

W razie chęci kontaktu z nami, prosimy o używanie specjalnie stworzonego do tego celu formularza znajdującego się w zakładce KONTAKT. Będzie nam bardzo miło odpowiedzieć na Państwa pytania.

 


Instytut Geodezji i Kartografii
ul. Modzelewskiego 27, 02-679 Warszawa
e-mail: asap@igik.edu.pl

Bądź na bieżąco


Szybki kontakt